Obrazek

Odkryj potencjał tkwiący w odpadach

Przetwarzanie odpadów to nie tylko dbanie o środowisko naturalne i poprawę jakości życia całego społeczeństwa. Wykorzystanie potencjału jaki jest w nich ukryty to podstawa zrównoważonego biznesu – krok w kierunku lepszej przyszłości.

Kluczowy Insight

Obrazek

Ogromne możliwości

Stale podejmujemy wyzwania, w celu ograniczenia skali odpadów nieprzetwarzalnych i ochrony dóbr naturalnych…

Obrazek

Innowacyjny proces

Według danych opracowanych w 2018 roku Polska jest daleka od spełnienia norm unijnych dotyczących recyklingu…

Obrazek

Solidne podstawy

Według raportu Global Footprint Network tempo wykorzystania zasobów naturalnych jest 1,75 razy szybsze niż czas…

Obrazek

Przyszłość w przetwarzaniu

Proste metody gospodarowania odpadami się skończyły. Nadszedł czas na ich odzysk i ponowne wykorzystanie. Nowoczesna technologia i innowacyjne procesy pozwalają już w pełni traktować je jako źródło cennych surowców.

Dynamicznie rozwijający się rynek

Rynek zagospodarowania odpadów to obecnie prężnie rozwijający się sektor, cechujący się dużą dynamiką, o bardzo obiecujących perspektywach rozwoju. Branża ta ma szczególne znaczenie społeczne, ekologiczne, jak również biznesowe. Dzięki wsparciu inwestorów udoskonalamy zaplecze laboratoryjne oraz Dział Badań i Rozwoju, przez co świadczymy usługi najwyższej jakości. Jesteśmy liderem na rynku polskim oraz aktywnie działamy na rynku europejskim.

Obrazek

Poznaj perspektywę innowacyjnego i kompleksowego działania

Zastosowanie najnowszej technologii pozwala nam pozyskiwać rocznie ponad 250 tysięcy Mg(ton) odpadów, z czego średnio 95% powraca na rynek w postaci produktów i półproduktów:

 • jesteśmy wiodącym producentem paliwa alternatywnego,
 • stosujemy zaawansowaną linię technologiczną, gwarantującą efektywny przetop odpadów aluminiowych,
 • wytwarzamy rocznie 40 ton wysokiej jakości surowców z recyklingu złomu metali kolorowych,
 • prowadzimy kompleksową gospodarkę odpadami gumowymi, wykorzystując unikatową metodę termicznego przekształcania odpadów — pirolizę.
Obrazek

Dbamy o trwałe relacje na podstawie transparentności

Wierzymy, że transparentność w komunikacji gwarantuje utrzymywanie i rozwijanie pozytywnych relacji. Nasi inwestorzy otrzymują najpełniejszy obraz działania spółek GK PRODIGO, w tym dostęp do raportów finansowych, okresowych podsumowań oraz korespondencji dotyczącej inwestycji. Stale rozwijamy narzędzia i kanały komunikacji. Specjalnie utworzony w tym celu Departament Investor Relations gotowy jest odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z inwestycją.

Kieruje nami ambicja

Stosujemy model biznesowy oparty na zdywersyfikowanym portfelu procesów przetwarzania odpadów. Posiadamy własne zaplecze badawcze, które pozwala nam realizować długoterminową strategię. Dążymy do udoskonalenia wydajności i efektywności gospodarowania odpadami. Zdobyte nagrody potwierdzają dobry kierunek naszego rozwoju. 5 miejsce w Polsce i 1 na Dolnym Śląsku w rankingu Diamenty Forbesa 2017

Wspieraj przyszłość, jaką wyznacza circular economy

Efektem gospodarki linearnej jest generowanie dużej ilości odpadów przy jednoczesnym wzroście kosztów surowców i zużywanej energii. Naszymi działaniami promujemy sformułowany przez Unię Europejską model pozyskania surowców naturalnych, który  promuje stosowanie innowacyjnych rozwiązania dla obecnych problemów społecznych i ekologicznych. Wpisujemy się w globalny trend w którym nadajemy nowego znaczenia odpadom pozornie bezużytecznym.

Obrazek

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas  Imię i nazwisko
  Email
  Numer telefonu
  Kontakt w sprawie